Gąsienice gumowe

Minikoparka to mała, szybka i zwinna maszyna, która dzięki podwoziu wykorzystującemu gąsienice gumowe może poruszać się po wielu powierzchniach. Wraz z upływem czasu gąsienice się zużywają, dlatego warto regularnie je wymieniać. Dziś opowiemy o tym, jakie gąsienice gumowe wybrać, by służyły nam jak najdłużej.

Minikoparki są przystosowane do drobnych prac budowlanych. Najczęściej są wyposażone w podwozie gąsienicowe. Dzięki gąsienicom gumowym mogą one poruszać się po trudnej nawierzchni, np. po piasku lub żwirze. Niestety przez duży opór tarcia gąsienice zużywają się. Ich regularna wymiana zapewni nam sprawne poruszanie się maszyny.

Gąsienice gumowe – jak je transportować?

Należy bezwzględnie przestrzegać zasad transportu gąsienic gumowych. Są one zrobione z elastycznego materiału, tak więc trzeba uważać, by nie przygnieść ich czymś ciężkim, gdyż mogą się odkształcić.

Gdy nasze gąsienice gumowe dotrą już na miejsce, przechowujmy je w suchym i zacienionym miejscu. Ciepło, ekspozycja na słońce oraz deszcz mogą je nieodwracalnie zniszczyć.

Gąsienice gumowe – eksploatacja

Koparka gąsienicowa, jak i same gąsienice gumowe, nie jest maszyną niezniszczalną. Owszem, możemy pracować na trudnym terenie, ale powinniśmy zadbać o sprzęt, by służył nam jak najdłużej.

Przede wszystkim po podłożu nierównym, skalistym nie poruszamy się szybko i na oślep. Trzeba uważać, by nie uszkodzić gąsienic. Unikajmy sytuacji, kiedy będą miały one bezpośredni kontakt z olejami czy solą. Niezaprzeczalnie pomocne będzie również zamontowanie osłon, które będą chronić podwozie oraz mechanizm gąsienic przed dostaniem się kamieni.

Kiedy zakładamy nowe gąsienice gumowe, zwróćmy uwagę na ich prawidłowy naciąg. Aby gąsienice były odpowiednio napięte, unosimy maszynę na jeden bok i przystępujemy do regulacji gąsienicy. Naszym celem jest ok. 20 mm luzu między wewnętrzną częścią gąsienicy i środkową rolką. Dalej naciąg regulujemy, sprawdzając podczas pracy, czy aktualny jest odpowiedni.

Gąsienice gumowe – kupuj w ATL

Jeżeli przyszedł czas na wymianę tego elementu podwozia w Państwa maszynie to serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty firmy ATL Kompleksowa Obsługa Maszyn Budowlanych. Oferujemy najwyższej jakości gąsienice gumowe.

ATL - Kompleksowa Obsługa Maszyn Budowlanych

Oferta firmy ATL Kompleksowa Obsługa Maszyn Budowlanych to wysokiej jakości gąsienice gumowe cenionej marki MINITOP. Posiadamy gąsienice do większości maszyn używających tego typu napędu. Nasze gąsienice gumowe są produkowane w technologii bezszwowej (CSC – Continuous Steel Cords) w celu nadania produktowi większej wytrzymałości i trwałości. Gąsienice gumowe z wewnętrznym oplotem z ciągłych linek ze stali nierdzewnej zwiększają wytrzymałość o ok 40%, co pozwala na przedłużenie jej żywotności, a tym samym zmniejszenie kosztów jej użytkowania.

Gwarancja na wady produktu jest praktycznie bezterminowa, a stopień zużywalności gąsienic gumowych spełnia najwyższe standardy. Obok praktycznych zalet gąsienic gumowych należy wymienić również atrakcyjną cenę oraz szybkie terminy dostaw. Obsługujemy zdecydowaną większość minikoparek, ale także maszyny specjalistyczne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Do minikoparek gąsienicowych polecamy również nasze najazdy aluminiowe.