Groty do młotów hydraulicznych

Młoty hydrauliczne są urządzeniami, których nie może zabraknąć na placu budowy. Dlatego tak ważna jest poprawna konserwacja młotów hydraulicznych, a także używanie wysokiej jakości grotów do młotów. Bez wątpienia groty do młotów są najważniejszą ich częścią, która jest najbardziej wystawiona na zniszczenie. Grot kruszy kamień i wspomaga pracę młota podczas wyburzeń. Pora zadbać o odpowiedni grot do młota.

Młoty hydrauliczne to narzędzia pomocne przy pracach wyburzeniowych, jak również podczas przygotowania gruntu pod instalacje. Wybierając nowy grot do młota musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Grot do młota powinien być wysokiej jakości i z zaufanej firmy. Gwarantuje nam to jego odporność na złamania w kontakcie z twardym kamieniem czy betonem. Dobrze dobrane groty do młotów czynią pracę prostszą i sprawniejszą.

Groty do młotów hydraulicznych – rodzaje

Z racji tego, że groty do młotów są niezastąpione w pracach różnego typu, na rynku są dostępne różne ich rodzaje. Różnią się między sobą m.in. kształtem i wielkością. Dzięki temu możemy dobrać optymalny grot do młota.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów grotów, jak choćby:

  • grot płaski, którym z łatwością rozkruszymy kamienie, cegły czy beton
  • grot szeroki, który pomoże nam zdjąć asfaltową nawierzchnię, a także umożliwi pracę w zamarzniętej ziemi
  • grot punktowy (szpicak) wesprze wszelkiego rodzaju wyburzenia, rozbiórki, z jego pomocą wywiercimy także otwory w twardym tworzywie
  • grot z wygiętą końcówką z kolei z łatwością ściągnie asfalt, a praca w zamarzniętej ziemi również nie będzie dla niego wyzwaniem.

Groty do młotów hydraulicznych – zastosowanie

Młoty hydrauliczne mają wiele zastosowań i na pewno będą sporym ułatwieniem na placu budowy. Są chętnie stosowane, kiedy trzeba ubić grunt pod dalsze prace, albo gdy chcemy wbić w ziemię pale. Jak wspomnieliśmy wcześniej, niektóre groty do młotów nadają się również do pracy w zamarzniętym podłożu, wybijania otworów czy zrywania powierzchni asfaltowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju groty do młotów hydraulicznych. Prócz grotów proponujemy również części takie jak tuleje, zestawy naprawcze, zabezpieczenie itp. Europejscy producenci to gwarancja najwyższej jakości oferowanych produktów.